Úvod Léčba těhotenské cukrovky

Léčba těhotenské cukrovky

Je nutné pečlivě dodržovat dietu, aplikovat inzulín přesně podle rad lékaře a kontrolovat hodnoty glykémie glukometrem. Podle výsledků se dávky inzulínu mohou upravovat.

Podpůrná léčba všech typů cukrovky

Současně s předepsanými léky se mohou užívat i potravinové doplňky. Pacientům s cukrovkou může také prospívat přidání sóji v dietě, popíjení bylinných čajů, užívání preparátů, které stabilizují hladinu cukru v krvi a pomáhají vstřebávání glukózy. I některé další přírodní léky mohou pomoci v léčbě i prevenci některých komplikací tohoto zatím nevyléčitelného, avšak zvládnutelného onemocnění.

Shrnutí:

Cukrovka musí být trvale a přesně kontrolována lékařem. Pokud dojde k předávkování inzulínem, může dojít u pacienta ke kómatu. V tom případě se doporučuje podání velmi sladkého nápoje či cukru. Samozřejmostí je vyhledání lékařské pomoci. U nemocných s cukrovkou se špatně hojí rány, může snadněji dojít ke komplikacím hlavně na nohou a nebo ke ztrátě zraku. Proto je nutné brát léčbu i životní styl s cukrovkou vážně.


Diskuse (25 komentářů)

Vendy, (20. 08. 2012 06:53) Reagovat
Kamarádka je v šestém měsíci těhotenství a také má těhotenskou cukrovku. Problémem je, že plod pak přibírá více na váze a je nutné přistoupit k vyvolání předčasného porodu, ale jinak by tam neměly být žádné komplikace. Po porodu se zase cukrovka vytratí.
Helča, (06. 09. 2012 06:12) Reagovat
Tak co já vím (alespoň podle svého okolí), že těhotenská cukrovka není ničím výjimečným. Když se těhuli zjistí, je jen důležité dodržovat dietu.
Vendy, (07. 02. 2013 15:07) Reagovat
Já pořád nějak nechápu tu podstatu, jak je možné ,že v těhotenství má žena cukrovku a pak zmizí Na co se jí váže a jak je možné, že pak se zase cukry upraví? A jaká je pravděpodobnost, že jí budu mít, když nikdo v mém rodině ji neměl?
Míša, (14. 02. 2013 07:34) Reagovat
Váže se na placentu, takže je opravdu jen v těhotenství, maximálně ještě několik dní po porodu. Zčásti je dědičná, ale dostat ji může prakticky kdokoliv, ale zase taková tragédie to není. Uzpůsobíte jídelníček, ale akorát dítě rychleji roste, takže je nutný předčasný porod.
Katka, (20. 02. 2013 10:46) Reagovat
Také jsem v těhotenství měla cukrovku. Vše proběhlo v pořádku, akorát teď se snažíme s manželem o druhého potomka a zajímala by mě, jaká je pravděpodobnost, že budu mít i podruhé cukrovku. Jestli je větší, nebo jestli je to věc náhody.
Michala, (23. 04. 2013 04:42) Reagovat
Vzhledem k tomu, že jsou tam určité predispozice ke vzniku těhotenské cukrovky, není to věc náhody. Pravděpodobnost je asi větší, ale pořád to neznamená, že cukrovku musíte nutně prodělat.
Brigit, (10. 05. 2013 06:05) Reagovat
Chtěla jsem se jen zeptat, jestli někdo nevíte, zda je těhotenská cukrovka důvodem pro rizikové těhotenství, které vás pošle na mateřskou dříve. Děkuji.
Aneta, (15. 05. 2013 05:18) Reagovat
Záleží na dalších faktorech. Myslím, že když se objeví na začátku těhotenství a budoucí maminka nemá další problémy a vše dobře snáší, není to důvod pro to, aby vás lékař nechal doma. I když se těhotenská cukrovka považuje za rizikové těhotenství, ale to ještě neznamená, že je plod akutně ohrožený.
Helena, (11. 06. 2013 08:49) Reagovat
Já vím, že moje kamarádka s těhotenskou cukrovkou doma zůstala poměrně brzy, ale také už byla starší těhulkou, tak možná to bylo kvůli kombinaci věk a těhotenská cukrovka.
Lenka, (03. 07. 2013 13:09) Reagovat
Já jsem s těhotenskou cukrovkou také zůstala doma, ale já vyloženě chtěla. Nechtěla jsem už do práce. Vím, že tam bych se neubránila stresům, a to jsem si lajznout nechtěla.
Vendy, (10. 01. 2014 13:26) Reagovat
Jsem na začátku těhotenství, teprve minulý týden jsem se dozvěděla, že jsem těhu. Už teď se trochu bojím těhotenské cukrovky, protože máma ji také měla a vím, že je to do určité míry dědičné. Ráda bych věděla, do jakého období se projeví, pokud ji budu mít. Nebo se může projevit kdykoliv? Díky za odpovědi.
Klárča, (05. 03. 2014 13:31) Reagovat
Já jsem těhotenskou cukrovku měla. Trochu mě to vyděsilo, když mě o tom řekl lékař. Nevěděla jsem, že něco takového je, znala jsem jen klasickou cukrovku, ale nic hrozného to opravdu není. Můžete být klidný, jen je důležité dodržovat všechno co vám řekne lékař. Tak se holky držte.
Ivana, (12. 05. 2014 12:13) Reagovat
Já ji také měla, a tak trochu jsem počítala s tím, že jí budu mít, takže jsem o ní věděla dost. Vše ale proběhlo bez problému, takže nějaké nadměrné obavy určitě nejsou na místě. Jen je nutné dodržovat lékařské rady a vše bude v pořádku.
Klára, (09. 07. 2014 10:49) Reagovat
abych pravdu řekla, tak jsem vůbec o těhotenské cukrovce nic nevěděla. Až když ji měla sestra, tak jsem se od ní dozvěděla, co to vlastně je. Teď se snažím o otěhotnění já, tak by mi zajímalo, jestli ji budu mít. Doufám, že ne, ale ta dědičnost mě trochu děsí. Na druhou stranu máma ji neměla. Tak nevím, jestli mám zvýšenou pravděpodobnost, nebo u ségry vznikla jinými vlivy.
Hanka, (04. 08. 2014 12:16) Reagovat
Uvidíte, nějak extra bych se tím nestresovala. Stejně to neovlivníte. Pokud ji budete mít, tak ji gynekolog odhalí včas a vás ani miminko to nijak neohrozí.
Erika, (01. 09. 2014 14:16) Reagovat
Jak je to s těhotenskou cukrovkou a normální cukrovkou? Když nějaká žena má těhotenskou, má pak větší pravděpodobnost, že třeba ve zralém věku bude mít i tu "normální", nebo to spolu vůbec nesouvisí?
Radka, (01. 10. 2014 11:36) Reagovat
Co o těhotenské cukrovce vím já, tak bych řekla, že to spolu nesouvisí. Pokud má žena těhotenskou cukrovku, je větší pravděpodobnost, že bude mít těhotenskou cukrovku i při dalším těhotenství, ale s tou "klasickou" to zřejmě nesouvisí.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Cukrovka-příznaky.cz
Kontakty